Tarih: 24.10.2021

YUM-Bir Yönetimi Gaziantep’de Üreticiler ile Buluştu

18.03.2019
YUM-Bir Yönetimi Gaziantep’de Üreticiler ile Buluştu
Yum-Bir Yönetimi son birkaç yılda önemli yumurta üretim merkezlerinden biri haline gelen Gaziantep’te 15 Mart 2019 tarihinde    üreticiler ile bir araya geldi.
Gaziantep   Yumurta Üreticileri Birliği Başkanı Kenan Uygur’un ev sahipliğinde bir araya gelen Yum-Bir Yönetim Kurulu üreticiler sektörün meselelerini tartıştı. Toplantı Gaziantep Yum-Bir Başkanını Kenan Uygur’un hoş geldin ve Yum-Bir Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Afyon’un açılış konuşmaları ile başladı. Toplantı     Genel Sekreter Hüseyin Sungur Merkez Birliğin geçmiş on yıllık çalışmalarını anlatan bir sunumu ile devam etti. Toplantıda ayrıca YUM-BİR Yönetim Kurulu Üyesi Derya Pala da yumurtanın tüketiminin artırılmasına dönük   yapılan ve yapılacak olan iletişim çalışmaları ve hakkında bilgiler verdi. Bu kısa bilgilendirmeden sonra   üreticiler yaşadıkları sorunları ve Yum-Bir den beklentilerini aktardılar.
Kalite mısır tedariki konusunda TMO’nun kendilerine yardımcı olmasını isteyen üreticiler, karlı ve sürdürülebilir   bir yumurta sektörü için üretim planlamasına ihtiyaç olduğunu belirtiler. Toplantıda ayrıca yumurta tüketicilerine dönük bir algı araştırması ve televizyonlarda yumurtaya dönük programlar yapılması kararları alındı.