Tarih: 29.11.2021

Yumurta Koşusu’nu DULOCAN kazandı

Yumurta Koşusu’nu DULOCAN kazandı

Ankara 75. Yıl Hipodromu'nda, 15 Ekim Cumartesi günü programın 7. mücadelesi olarak düzenlenen Yumurta Koşusu'nu (KV-6/DHÖ/D)Abdülkadir Toprak'ın DULOCAN (Gobakbey - Yıldız Türe / Haberbatur) isimli kısrağı, jokeyi Samet Erkuş ile kazanmayı başardı. Üst üste 2. birinciliğine ulaşan kısrak ayrıca, kariyerinin de en önemli koşu zaferini deYumurta Koşusu'nu kazanarak elde etmiş oldu.

Çim pistte 2200 metre mesafe üzerinden gerçekleştirilen koşuya, 4+ yaşlı 10 safkan Arap kısrağı katıldı. 52.500 TL birincilik ikramiyeli koşunun son metrelerinde keyifli bir mücadele yaşanırken, mücadelenin ikinciliğini BESSEY(Tamerinoğlu - Şekerpare / Volga 2) elde ederken, IRKIM (Karambol 1 - Yaksan / Haberbatur) üçüncü, PAMUK NİNE (Haberbatur - Merhem / Sülo) isimli safkanda tabelayı tamamladı.

Kazanan DULOCAN için koşunun bitiriş derecesi 2.32.61 olurken, koşuda farklar ise 1/2 Boy - 3 Boy - 1/2 Boy şeklinde sonuçlandı.
Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan atın sahibi adına Haşim Bakır'a plaketini, Yumurta Üreticileri Merkez Birliği Genel Sekreteri Dr. Hüseyin Sungur verdi. Törene, Ankara Hipodrom Müdürü Mehmet Şirin Bozkurt da katıldı.