Tarih: 29.11.2021

Yumurta İhracatçıları Bir hafta Ara İle Afyon ve Mersin'de Bir Araya Geldi

Yumurta İhracatçıları Bir Hafta Ara ile Afyon’da ve Mersinde  Bir Araya Geldi
Kanatlı Ürünleri Tanıtım Grubu ve YUM-BİR organizasyonu ile yumurta ihracatında yaşanan gelişmeler doğrultusunda ihracat gerçekleştiren üretici-ihracatçı firmalar 25 Ocak Çarşamba Afyon Anemon Otel’de “Yumurta İhracatında İstikrar ve Irak özelinde Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıya Türkiye’nin yumurta üreticisi ve ihracatçısı tüm işletmeler katılım sağladı. modaratörlüğünü KTG Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Derya Pala’nın yaptığı toplantıda söz alan KTG Yönetim Kurulu Başkanı Bedri Girit ve Yum-Bir Başkanı Hasan Konya  Dünya’da yaşanan gelişmeler ve istikrarlı bir ihracat için önerilerini paylaştı. Toplantıda ihracatın istikrarlı bir şekilde devamını teminen icra kurulu oluşturulmasına, ihracat planlaması için çalışmalar yapmasına  düzenli olarak bir araya gelinmesine karar verildi.
İkinci Toplantı Mersin’de
Kanatlı Ürünleri Tanıtım Grubu,AKİB ve YUMBİR organizasyonu ile Yumurta ihracatında yaşanan gelişmeler doğrultusunda ihracat gerçekleştiren üretici-ihracatçı firmalar ile  Afyon’da gerçekleşen toplantının ikincisi 01.02.2017 Çarşamba günü Mersinde geçekleşti..
Toplantıya Türkiye’nin Yumurta üreticisi ve ihracatçısı işletmeler ve Irak’lı ithalatçılar katılım sağladı. KTG Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Derya Pala’nın yaptığı toplantıda Dünya’da yaşanan gelişmeler ve istikrarlı bir ihracat için öneriler paylaşıldı. Dünya Yumurta ihracatında 3. Sırada yer alan Türkiye’nin ihracatının % 75 Irak’a gerçekleşiyor.
Yumurta İhracatçıları Afyon’dan Sonra Mersinde Bir Araya Geldi Kanatlı Ürünleri Tanıtım Grubu,AKİB ve YUMBİR organizasyonu ile Yumurta ihracatında yaşanan gelişmeler doğrultusunda ihracat gerçekleştiren üretici-ihracatçı firmalar ile  Afyon’da gerçekleşen toplantının ikincisi 01.02.2017 Çarşamba günü Mersinde geçekleşti.. Dünya’da yaşanan gelişmeler ve istikrarlı bir ihracat… Toplantıya Türkiye’nin Yumurta üreticisi ve ihracatçısı işletmeler ve Irak’lı ithalatçılar katılım sağladı.