• YUM-BİR DÜNYA YUMURTA GÜNÜ’NÜ İSTANBUL’DA 12 EKİM 2018 CUMA GÜNÜ YAŞAN İÇİN PROTEİN TEMASI İLE KUTLAYACAK.
  • YUMURTA, İÇİNDE BULUNDURDUĞU 12 ÇEŞİT BESİN ÖĞESİ İLE 6. AYDAN İTİBAREN HER YAŞTAKİ İNSANIN HER GÜN TÜKETMESİ GEREKEN ÖNEMLİ BESİNDİR.
  • YUMURTA, YÜKSEK BESİN ÖĞESİ İÇERİĞİNE RAĞMEN, DÜŞÜK KALORİLİDİR.
  • YUMURTA, DEĞERLİ BİR DEMİR KAYNAĞIDIR.
  • YUMURTA, GÖZ SAĞLIĞINI KORUR, FELÇ RİSKİNİ AZALTIR.
  • YUMURTA, ÇOCUKLARIN ZEKA SEVİYELERİNİN ARTIŞINDA BÜYÜK ÖLÇÜDE ETKİLİDİR.
  • YUMURTA, ZEKİ, BAŞARALI ÇOCUKLARIN YETİŞMESİ İÇİN BEYİNSEL FONKSİYONLARINI ETKİLEYEN KOLİN’İN EN YOĞUN OLDUĞU BESİNDİR.
  • YUMURTA, BESİN KALİTESİ AÇISINDAN ANNE SÜTÜNDEN SONRA İKİNCİ SIRADADIR
  • YUMURTA, DOĞAL AMBALAJI İLE HİÇ BİR ŞEKİLDE HİLE YAPILMAYAN TEK GIDADIR.
0 312 473 20 00 - 31
YUM-BİR Yumurta Üreticileri Merkez Birliği
Tıklanma Sayısı: 3154   |   Güncelleme Tarihi: 15.12.2018    Yazdır

Metro Türkiye’ye “İyi Yumurta” ödülü

Metro Türkiye’ye “İyi Yumurta” ödülü
Metro Türkiye, % 100 Kafessiz Yumurta projesi kapsamında Türk Alman Üniversitesi tarafından düzenlenen Hayvan Refahı Ödülleri’nde “İyi Yumurta” kategorisinde ödül kazandı.
Metro, sürdürülebilir hayvancılık çalışmaları kapsamında faaliyetlerini insana, hayvanlara ve doğaya saygılı bir yaklaşımla yürütüyor. Sürdürülebilirliğin sağlanması için hayvan ırklarının, balık kaynaklarının ve hayvan refahının korunmasının büyük önem taşıdığına inanıyor. Metro, müşterilerine sağlıklı ve güvenilir et ve et ürünleri sunarken hayvan refahı konusunda standartların ötesinde uygulamalar geliştiriyor, balık kaynaklarını koruyor, tedarikçiler ve müşteriler nezdinde farkındalık yaratmaya ve sektörde dönüştürücü rol oynamaya devam ediyor.
Türk Alman Üniversitesi’nin hayvan hakları standartlarını yükseltmek için yürüttüğü % 100 Kafessiz Yumurta projesi kapsamında Metro, bu alandaki öncü çalışmalarıyla, Türk Alman Üniversitesi tarafından düzenlenen Hayvan Refahı Ödülleri’nde “İyi Yumurta” kategorisinde ödül aldı. Metro’nun ödülünü üniversite koordinatörü Prof. Dr. İzzet Furgaç takdim etti.
2025’te % 100 kafessiz yumurta
TÜİK verilerine göre 100 milyonun üzerinde yumurtacı tavuk kafes sisteminde kanatlarını açamadan, toprağa temas etmeden, küçük kafeslerin içinde yetişiyor. Kafessiz sistemler ise hayvanların doğalarına daha uygun büyümesine ve yumurtlamasına olanak tanıyor. Türk Alman Üniversitesi Hukuk Kliniği hayvanların daha iyi standartlarda yetişmesini sağlamak amacıyla gıda sektörüyle işbirliği yaparak, kafessiz yumurta üretimine geçiş projesi başlatarak perakende zincirleri, gıda üreticileri ve sağlayıcılarıyla yürüteceği proje ile en geç 2025 yılında % 100 kafessiz yumurta üretimine geçilmesini hedefliyor.
Kafessiz yumurta üretimi veridi
Metro Türkiye lde global stratejisi doğrultusunda, 2023’e kadar tüm kendi markalı yumurtalarında % 100 kafessiz yumurta ve 2025 yılına kadar tüm tedarikçi markalı yumurtalarda % 100 kafessiz yumurta hedefiyle 2017’den bu yana çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda tüm yumurta tedarikçilerine kafessiz yumurta üretimi konusunda eğitimler verildi. 2018 yılından itibaren ise kafessiz yumurta üretimi konusunda tedarikçilere yönelik denetim ve eğitimlerle hedeflere ulaşmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Yumbir | Bize Ulaşın
Site içerisinde yer alan yazılı ve görsel içerik YUM-BİR tarafından sağlanmaktadır. İzinsiz kopyalanamaz, kaynak gösterilerek iktibas edilemez.
Her Hakkı Saklıdır. | © 2015