• YUM-BİR DÜNYA YUMURTA GÜNÜ’NÜ İSTANBUL’DA 12 EKİM 2018 CUMA GÜNÜ YAŞAN İÇİN PROTEİN TEMASI İLE KUTLAYACAK.
  • YUMURTA, İÇİNDE BULUNDURDUĞU 12 ÇEŞİT BESİN ÖĞESİ İLE 6. AYDAN İTİBAREN HER YAŞTAKİ İNSANIN HER GÜN TÜKETMESİ GEREKEN ÖNEMLİ BESİNDİR.
  • YUMURTA, YÜKSEK BESİN ÖĞESİ İÇERİĞİNE RAĞMEN, DÜŞÜK KALORİLİDİR.
  • YUMURTA, DEĞERLİ BİR DEMİR KAYNAĞIDIR.
  • YUMURTA, GÖZ SAĞLIĞINI KORUR, FELÇ RİSKİNİ AZALTIR.
  • YUMURTA, ÇOCUKLARIN ZEKA SEVİYELERİNİN ARTIŞINDA BÜYÜK ÖLÇÜDE ETKİLİDİR.
  • YUMURTA, ZEKİ, BAŞARALI ÇOCUKLARIN YETİŞMESİ İÇİN BEYİNSEL FONKSİYONLARINI ETKİLEYEN KOLİN’İN EN YOĞUN OLDUĞU BESİNDİR.
  • YUMURTA, BESİN KALİTESİ AÇISINDAN ANNE SÜTÜNDEN SONRA İKİNCİ SIRADADIR
  • YUMURTA, DOĞAL AMBALAJI İLE HİÇ BİR ŞEKİLDE HİLE YAPILMAYAN TEK GIDADIR.
0 312 473 20 00 - 31
YUM-BİR Yumurta Üreticileri Merkez Birliği
Tıklanma Sayısı: 1695   |   Güncelleme Tarihi: 16.06.2021    Yazdır

5. Yumurta Zirvesi (9-12 Aralık 2021) Hayatın Özü Yumurta

YUMURTA sektörünün, değerli üreticileri, saygıdeğer paydaşları;
Yumurta sektörü, üretim alt ve üst yapısını sürekli geliştirerek, güçlendirme ve kalite yükseltme çalışmalarını daima zinde tutarak, yumurta üretimi ve ticareti ile Dünya’daki yerini korumaktadır.
Ülkemizdeki yumurta üretimi, tüketimi ve ihracatı dünya ile entegre olarak her yıl yeni bir etki çemberine girmektedir. Bir tarafta olumlu gelişmeler yaşanırken, diğer yanda sorunlar çeşitlenmekte, artan sağlık sorunları ve üretim maliyet artışları, üretimin sürdürülebilirliğini tehdit etmektedir. Bunun yanı sıra, tüketicinin ve pazarın talepleri doğrultusunda, farklı yetiştirme metotları gündeme gelmektedir. Bu ve benzeri gelişmeler, sektörümüzü değişime, gelişime ve atılıma yönlendirmektedir.
Tarladan-tavaya, gıda güvenliğinin önem kazandığı günümüzde tüketiciler, sofralarına gelen yumurtanın hangi koşullarda üretildiğini, tavukların hangi yemle beslendiğini ve nasıl sağlıklı kaldığını sorgulamaktadır. Kısacası yarın, dünden çok faklı olacaktır. Yeni koşullara uyum sağlamadan üretimin sürdürülebilirliği mümkün olmayabilir. YUM-BİR olarak bizler, doğru ve güvenilir tüm üretim metotlarını, tüketicimiz ve sektörümüz adına kontrolümüz ve çatımız altında himaye etmeye çalışmaktayız.
Bu düşünce ve amaçlarla, Yumurta Üreticileri Merkez Birliği olarak, 9-12 Aralık 2021 tarihleri arasında Belek/Antalya'da “HAYATIN ÖZÜ YUMURTA” teması ile düzenleyeceğimiz 5.Yumurta Zirvesi’nde tüm yumurta üreticileri ile sektörün tüm paydaşlarını bir araya getirerek, yeni bilgileri ve dünyadaki gelişmeleri paylaşmak, gelecek öngörülerimizi oluşturmak istiyoruz. Tüm paydaşlarımızı, soru, sorun ve destekleri ile Zirve'de olmaya, bekliyoruz.
 
“GÜVENLI GELECEK, GÜVENLI GIDA ILE GELECEK”
 
İBRAHİM AFYON
YUM-BİR Yönetim Kurulu Başkanı

Detaylar ve Bilgi: https://www.yumurtazirvesi2021.org/

Yumbir | Bize Ulaşın
Site içerisinde yer alan yazılı ve görsel içerik YUM-BİR tarafından sağlanmaktadır. İzinsiz kopyalanamaz, kaynak gösterilerek iktibas edilemez.
Her Hakkı Saklıdır. | © 2015