• YUM-BİR DÜNYA YUMURTA GÜNÜ’NÜ İSTANBUL’DA 12 EKİM 2018 CUMA GÜNÜ YAŞAN İÇİN PROTEİN TEMASI İLE KUTLAYACAK.
  • YUMURTA, İÇİNDE BULUNDURDUĞU 12 ÇEŞİT BESİN ÖĞESİ İLE 6. AYDAN İTİBAREN HER YAŞTAKİ İNSANIN HER GÜN TÜKETMESİ GEREKEN ÖNEMLİ BESİNDİR.
  • YUMURTA, YÜKSEK BESİN ÖĞESİ İÇERİĞİNE RAĞMEN, DÜŞÜK KALORİLİDİR.
  • YUMURTA, DEĞERLİ BİR DEMİR KAYNAĞIDIR.
  • YUMURTA, GÖZ SAĞLIĞINI KORUR, FELÇ RİSKİNİ AZALTIR.
  • YUMURTA, ÇOCUKLARIN ZEKA SEVİYELERİNİN ARTIŞINDA BÜYÜK ÖLÇÜDE ETKİLİDİR.
  • YUMURTA, ZEKİ, BAŞARALI ÇOCUKLARIN YETİŞMESİ İÇİN BEYİNSEL FONKSİYONLARINI ETKİLEYEN KOLİN’İN EN YOĞUN OLDUĞU BESİNDİR.
  • YUMURTA, BESİN KALİTESİ AÇISINDAN ANNE SÜTÜNDEN SONRA İKİNCİ SIRADADIR
  • YUMURTA, DOĞAL AMBALAJI İLE HİÇ BİR ŞEKİLDE HİLE YAPILMAYAN TEK GIDADIR.
0 312 473 20 00 - 31
YUM-BİR Yumurta Üreticileri Merkez Birliği
Tıklanma Sayısı: 50622   |   Güncelleme Tarihi: 26.10.2021    Yazdır

Yumurta Üreticiler Merkez Birliği (YUM-BİR)


YUM-BİR, Yumurta üreticileri tarafından 2006 yılında, 5200 sayılı Tarımsal Üretici Birlikleri Kanunu hükümlerine göre, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının onayı ile kurulmuş, Türk Yumurta Sektörünün sorunlarına çözüm aramak ve üyelerinin hak ve menfaatlerini korumak amacıyla çalışan bir üretici örgütüdür. Bünyesinde yumurta üretiminin yoğun olduğu İl/ilçelerde kurulmuş 12 Birlik ve 400 civarında üyesi bulunmaktadır. Bunlar, Bolu, Çorum, İzmir, Afyonkarahisar, Kayseri, Konya, Bandırma, Başmakçı, Tavşanlı, Manisa, Gaziantep, Balıkesir Yumurta Üretici Birlikleridir. Tüm üyeleri Tarım ve Orman Bakanlığına kayıtlı olup, Bakanlığın belirlediği şartlarda üretim yapmaktadır.

YUM-BİR, bir üretici örgüt olarak, sağlıklı sürülerden sağlıklı yumurta üretilmesi yönünde çaba sarf eder; üyelerinin rekabet gücünün ve refahının artırılmasını, işletmelerde verimliliğin, yükseltilmesini esas alır.
YUM-BİR yumurtanın besleyici değerini topluma anlatılması ve yumurta tüketiminin artırılması yönünde basın ve sosyal medya aracılığı ile tanıtım faaliyetleri yürütür.
YUM-BİR, yumurta sektörünü Ulusal ve Uluslararası platformlarda temsil eder, sektörde düşünce ve hareket birliği oluşturmayı hedefler.

Turkish Egg Producers Association
Turkish Egg Producers Association is a producer organization that was established in 2006 and approved by Ministry of Food, Agriculture and Livestock according to the provisions of the “Law No.5200 on Agricultural Producer Unions”. The association has 12 members which are Ankara, Bolu, Çorum, İzmir, Afyonkarahisar, Kayseri, Konya, Bandırma, Başmakçı, Tavşanlı, Manisa, Samsun, Gaziantep and Balıkesir Egg Producers Unions; and totally 3740 producers are members of these unions. All of our members operate according to the standards set by the Ministry of Food, Agriculture and Livestock.

The main purpose of Turkish Egg Producers Association is to protect rights and interests of its members, to produce safe eggs from healthy flocks, to increase egg consumption, to provide technical support to its members, and to pioneer the developments in Turkish poultry sector in a view to track the world trends.
 
Yumbir | Bize Ulaşın
Site içerisinde yer alan yazılı ve görsel içerik YUM-BİR tarafından sağlanmaktadır. İzinsiz kopyalanamaz, kaynak gösterilerek iktibas edilemez.
Her Hakkı Saklıdır. | © 2015